#

KAMP LİDERLERİMİZİN EĞİTİMİNİ YAPTIK

KAMP LİDERLERİMİZ DE KAMPTA

Kardeşim Dedim Kamplarında liderlik yapacak üniversite öğrencilerinin eğitimi Kocaeli’nde gerçekleştirildi. Kartepe Belediyesi Kamp Alanındaki eğitimlere iki hafta sonunda toplam 60 kişi katıldı.

Genç ÖNDER bünyesinde gerçekleştirilen Kardeşim Dedim Kampları için lider eğitimleri devam ediyor. Kız ve erkek öğrenci liderleri için düzenlenen kamplar 18-20 Ekim ile 25-27 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Hem ilk yardım hem oyun

İlk kamp, İstanbul ve Türkiye genelindeki üniversitelerde okuyan ve Kardeşim Dedim kamplarında liderlik yapmaya gönüllü olan erkek lider adaylarına  yönelik yapıldı. 3 ayrı seminerin gerçekleştirildiği kampta öğrencilere ilk olarak İlk Yardım Eğitimi verildi. Daha sonra Kocaeli Spor Kulübü hocası İzci Lideri İsmail Önder Samur tarafından Kamp Oyunları Eğitimi ve Liderlik Eğitimi verildi. Bu bölümde gençlere 8 farklı alanda oyun uygulamalı olarak gösterildi. Son olarak da ÖNDER Genel Sekreteri Abdullah Ceylan, kamp liderliği konusunda öğrencilerle hasbihalde bulundu.

Bağımlılıkla mücadele eğitimi

Liderlerin eğitimi üzerine ikinci kamp ise kız öğrencilere yönelik olarak yapıldı. 25-27 Ekim 2019 tarihleri arasındaki kampta gençlerin liderlik becerilerine katkı sağlayacak 3 seminer gerçekleştirildi. İlk olarak Saadet Aksoy ile birlikte uygulamalı “Akıl ve Zeka Oyunları” semineri düzenlendi. Enfal Çoban İlk Yardım üzerine bir sunum yaparken, Yeşilay Gençlik Başkanı İsmail Memiş de “Bağımlılık” sunumunu gerçekleştirdi. Kampın son günü ise öğrenciler Öncü Spor Kulübü’nün düzenlediği doğa yürüyüşüne katıldılar.

Nasıl örnek olunur?

Üniversite öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen kamplarda hem pratikte hem de teoride “Nasıl iyi lider olunur?” sorusunun cevabı arandı. “Kardeşim Dedim” kamplarında lider olmaya gönüllü öğrenciler kendilerini bu yolda geliştirmek için katıldıkları programda, “Nasıl örnek lider olunur?” sorusu hakkında da istişarelerde bulundu. Kardeşlik bağlarını güçlendiren gençler, ilerde katılacakları kamplarda öğrencilere nasıl daha faydalı olacakları konusunda bilgi ve donanımlarını artırarak kamptan ayrıldı.