#

KUDÜS BİZİMDİR ONLINE ORTAOKUL KAMPI

Kız öğrenciler için yapılan Ortaokul Online Kudüs Kampı zoom uygulaması üzerinden düzenlendi. Pandemi döneminde gerçekleştirilen etkinliğe toplam 30 öğrenci iştirak etti.

Türkiye genelindeki imam hatip ortaokullarında okuyan öğrencilerin tatillerini öğrenerek ve dinlenerek geçirmeleri için düzenlenen, pandemi döneminin ilk kampı online olarak 22-24 Temmuz 2020 tarihlerinde gerçekleştirildi.  

3D Mescid-i Aksa Turu

Kız öğrencilere dönük düzenlenen kamp programında 3 ayrı seminer gerçekleştirildi. İlk olarak Türkiye’nin Önderleri Koordinatörümüz Rüveyda Korkut ile “Neden Kudüs?” sorusuna cevap arayarak Kudüs’ün müslümanlar için önemine değinildi. Betül Korkut ile “3D Mescid-i Aksa Turu” yaparak, öğrencilerin Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı yakından tanımaları, öğrendiklerini pekiştirmeleri sağlandı. Öğrenciler, ÖNDER Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Rana Ünal’dan mukaddes belde için savaşmış Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin hayatını öğrendiler.

Kudüs Bizimdir

Sanal ortamda da imam hatip öğrencileri kardeşlik duygusunu pekiştirerek ve arkadaşlıklar kurarak mesafelerin önemsiz olduğunu gösterdiler. Malatya Kız Gençlik Başkanımız İkranur Doğan ile sulu boya atölyesinde Kubbetus-Sahra’yı resmederek “Kudüs bizimdir” dediler. Programın son oturumunu ise öğrenciler, Kahoot üzerinden bilgi yarışmasına katılarak çeşitli hediyeler kazandılar.

İmam hatip ortaokulunda okuyan 7. ve 8. sınıf kız öğrencilerine yönelik yapılan kamp ile öğrenciler, Kudüs için dertlenmiş ve “Dualarımıza Kudüs’ katıyoruz.” diyerek Kudüs için zeytinyağı olma yolunda ilk adımı atmışlardır.