#

KARNE HEDİYENİZ KAMP OLSUN

Kardeşim Dedim Ortaokul Yaz Etkinlikleri ile kendine bir karne hediyesi vermeye ne dersin? Havaların iyice sıcakladığı yaz tatilinde bizimle ferahlamak için sen de yaz kampımıza başvur. 24 Haziran’da başlayan kamplarımız 24 Temmuz’a kadar sürüyor. Sen de birbirinden güzel etkinliklerin yer aldığı 4 kamp döneminden birini kaçırma.

ÖNDER Gençlik Komisyonu tarafından ÖNDER Bağcılar Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu ve ÖNDER Çengelköy Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda düzenlenecek kamplar 5 gün sürüyor. İmam hatip ortaokulu öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecek olan kampların dönemleri ise şöyle: 24-29 Haziran, 1-6 Temmuz, 8-13 Temmuz ve 15-20 Temmuz.

Hem öğretiyor hem dinlendiriyor

Kamplarda neler mi var? Birbirinden güzel aktiviteler ve eğlencelerin yer aldığı öğrenirken dinlendiren kampta, tecrübeli liderler ve hocalar eşliğinde okul döneminde yapılacak tüm ezberler bir hafta içinde tamamlanıyor. Adab-ı muaşeret dersleri ile sofra adabı, aile ve arkadaşlar ile iletişim, selam verme, ziyaret adabı gibi pek çok konuyu uygulamalı olarak öğretiliyor. İlmihal alanında merak ettikleri soruların cevabını öğrenme fırsatı yakalayan öğrenciler, kamp boyunca taş boyama, el baskısı, ahşap yakma aleti ile ayraç tasarlama, çiçek dikimi, yapraklardan sanatsal tablo hazırlama gibi etkinlikler ile el becerilerini geliştiriyor. Matrak, mangala, satranç, mayın tarlası gibi pek çok sportif aktivite de kampların diğer eğlenceli aktiviteleri arasında yer alıyor.

Sanat da var fıkıh da

Kamplarda sıcacık havalarda serinlemek için yüzme programları da unutulmadı. “Kardeşlik Kaderimizdir” sloganıyla düzenlenen ortaokul yaz etkinlikleri çerçevesinde aşağıdaki dersler ve etkinlikler yer alıyor: Kur’an-ı Kerim ezberi, kitap tahlili, fıkıh dersleri, adab-ı muaşeret, çiçek dikimi, sportif faaliyetler, tefekkür yürüyüşü, el baskısı, taş boyama, yüzme, yaprak sanatı, ahşap yakma, matrax, mangala, santranç, sinema, tiyatro, waffle günü.

Kampa başvuru için: