#

KARDEŞİM DEDİM 24’E ULAŞTI

KARDEŞİM DEDİK 24 OLDUK

Kız ve erkek öğrenciler için ayrı ayrı yapılan Kardeşim Dedim kamplarının 24.’sü Mersin Silifke Maliye Gençlik Kamp alanında düzenlendi. Ara tatilde gerçekleştirilen etkinliğe toplam 430 öğrenci iştirak etti.

Türkiye genelindeki imam hatip liselerinde okuyan gençlerin ara tatillerini eğlenerek ve dinlenerek geçirmeleri hem de birbiriyle kaynaşmaları için düzenlenen kampların ilki, 15-19 Kasım 2019 tarihlerinde Mersin Silifke Maliye Gençlik Kampı’nda gerçekleştirildi.  

İmam Hatiplerin Serüveni

Kız öğrencilere dönük düzenlenen ilk programda kamp aktivitelerinin yanı sıra 3 ayrı seminer gerçekleştirildi. İlk olarak Arife Gümüş ile “İmam Hatiplerin Serüveni” isimli seminer düzenlendi. Mersin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Baykan öğrencilerle “İmam Hatipli Olmak” üzerine hasbihal etti. Genç ÖNDER Eğitim Koordinatörü Rüveyda Korkut moderatörlüğünde yapılan Söz Sende  programı ile de “Modern Dünyada Müslüman Kadının Duruşu” oturumu gerçekleştirildi.

İmam Hatipli Olmak

Kardeşim Dedim 24’ün erkek öğrencilere dönük ikinci kampı ise 20-24 Kasım 2019 tarihlerinde Mersin Silifke Maliye Gençlik Kamp Alanında gerçekleştirildi.

İmam hatip öğrencilerinin kardeşlik duygusunu pekiştirmek ve bir sonraki döneme öğrencileri hazırlamak üzere hayata geçirilen kampa 19 ilden 215 öğrenci katıldı. 2 seminerin gerçekleştirildiği kampta Mersin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Baykan “İmam Hatipli Olmak” üzerine bir sunum yaptı. Genç ÖNDER Lise Koordinatörü Sezer İnce de “İmam Hatip Kimliği” ve imam hatip okullarının kurucusu  Celalettin Ökten ile alakalı hasbihal etti.