#

ONLINE LİDER EĞİTİM KAMPI

Kardeşim Dedim Kamplarında liderlik yapacak üniversite öğrencilerinin liderlik eğitimi online olarak gerçekleştirildi. Zoom üzerinden uygulanan eğitimlere iki gün süreyle çeşitli illerden toplam 60 kişi katıldı.

Genç ÖNDER bünyesinde gerçekleştirilen Kardeşim Dedim Kampları için lider eğitimleri devam ediyor. Kız öğrenci liderleri için düzenlenen eğitim 13-14 Ağustos 2020 tarihlerinde gerçekleştirildi. Kardeşim Dedim Kampları’nda liderlik yapmak isteyenlerin liderlik becerilerini geliştirmelerine, öğrencilerle işlevsel iletişim kurabilmelerine katkıda bulunmak, aynı zamanda kişisel gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla yapıldı. Bu eğitimin sonunda nitelikli, donanımlı yeni liderlerle lider kadrosunun güçlendirilmesi amaçlandı.

Kamp, İstanbul ve Türkiye genelindeki üniversitelerde okuyan öğrencilerine ve mezunlarına; Kardeşim Dedim kamplarında liderlik yapmaya gönüllü olan kız lider adaylarına  yönelik yapıldı. Kampta gençlerin liderlik becerilerine katkı sağlayacak 6 seminer gerçekleştirildi. İlk olarak Önder Genel Sekreteri Abdullah Ceylan ile “İmam Hatiplerin Tarihsel Gelişimi” üzerine hasbihal edildi. Yeşilay Gençlik Başkanı İsmail Memiş  “Teknoloji Bağımlılığı” sunumunu gerçekleştirdi. Gülcan Tezcan ile film tahlil yapılırken, eğitimin ikinci günü Arife Gümüş ile makale okuma stratejileri üzerine konuşuldu. Bunun yanında Serap Dönmez ile “Gelişim ve Gelişim Evreleri” hakkında konuşurken, Psikolog Hatice Kübra Arslan  ile “11-17 yaş arası kritik meseleler nelerdir ve işlevsel bir iletişim nasıl kurulur?” sorusunun cevabı arandı.

“Kardeşim Dedim” kamplarında lider olmaya gönüllü öğrenciler kendilerini bu yolda geliştirmek için katıldıkları programda imam hatiplerin tarihi, bağımlılık ve nedenleri, gençleri anlama ve etkili iletişim gibi derslere katılarak kendilerini liderlik alanında geliştirme imkanı buldular. Bunun yanında film okuma ve makale okuma stratejileri dersleriyle akademik ve kişisel gelişimlerine de katkıda bulundular. Dünyanın içinde bulunduğu ve evlerimize kapandığımız bu zor süreçte kampımıza katılan lider adaylarımız imam hatip davası adına heyecanlarının her zaman diri olduğunu ve kardeşliğin, kardeşlik için çalışmanın mesafe tanımadığını gösterdiler.