#

LİSE ÖĞRENCİLERİ HATAY KAMPINDA

Genç ÖNDER tarafından düzenlenen Kardeşim Dedim Hatay Deniz Kampında imam hatipli gençler yaz tatilinde eğlenceli bir kamp geçirdiler.

Hatay Uluçınar Kamp alanındaki program, çevre illerden gelen 250 lise öğrencisinin katılımıyla 6-9 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Hem deniz hem spor

4 gün süreyle gerçekleştirilen kampta yer alan etkinlikte deniz-havuz aktiviteleri başta olmak üzere bisiklet, ebru gibi sportif ve kültürel faaliyetler düzenlendi. Bu faaliyetlerin yanında seminerlerle de öğrencilerin bilgi birikimi geliştirildi. Etkinlik gençlerin geleceğin önderleri olma yolunda, kendilerini geliştirmesi, bilgi, birikim, sorumluluk bilincinin ve kardeşlik duygusunun pekiştirilmesinin yanında eğlenceli aktivitelerle de keyifli bir tatil geçirmelerini sağlamak amacıyla yapıldı.

Kardeşlik gecesi yapıldı

Düzenlenen seminerlerde ise gençler hem bilgi dağarcıklarını zenginleştirdiler hem de çeşitli konular üzerinde tartışma imkanı buldular. Hatay Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah Cünedioğlu, Hatay Önder Vakfı Başkanı Mehmet Çolak, Hatay Önder Vakfı Başkan Vekili Mehmet Onur, Hatay Hatimder Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik ve Hatay Genç Önder Sorumlusu Mehmet Yılmaz Kardeşlik Gecesi Programına katılarak kardeşlik hakkında kısa konuşmalar yaptılar. Genç Önder Kız Koordinatörü Rukiye Kurt da Modern zamanda Tesettür hakkında seminer verdi.