#

LİSE ÖĞRENCİLERİ DENİZ KAMPINDA

Genç ÖNDER tarafından düzenlenen “Kardeşim Dedim Kefken Deniz Kampı” ile imam hatipli gençler yaz tatilinde eğlenceli bir kamp geçirdi. Kocaeli Kefken Beyoğlu Belediyesi Orman Kampı alanında 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşen programa lise öğrencileri katıldı.

Kefken Kamp alanında 5 gün süreyle gerçekleştirilen etkinlikte deniz-havuz aktiviteleri başta olmak üzere ebru, matrak, voleybol-futbol gibi sportif ve kültürel faaliyetler düzenlendi. Bu faaliyetlerin yanında seminerlerle de öğrencilerin bilgi birikimi geliştirildi. Programda gençlerin geleceğin önderleri olma yolunda, kendilerini geliştirmesi, bilgi, birikim, sorumluluk bilincinin ve kardeşlik duygusunun pekiştirilmesi hedeflendi.

Sosyal medya duruşunu öğrendiler

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Kamber Çal ve Gençlik Başkanı Resul Çiftçi, kampın ikinci gününde öğrencilerle sohbet ettiler. Ersin Çelik ve Nuriye Çakmak sosyal medya üzerine seminer verdiler. Ardından liderlerden Elif Kırmaç kampın “Söz Sende” programı ile “Müslüman Bir Genç Kızın Sosyal Medyada Duruşu” üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Ertesi gün İbni Haldun Üniversitesi öğretim üyesi Sümeyye Kuşakçı “Liderlik Çarkı Nasıl Döner?” başlıklı liderlik konusunda seminer verdi. Liderlerden Sümeyya Turan ise öğrencilere “Ümmet Coğrafyası Bosna Hersek ve Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.