#

KARDEŞİM DEDİM 25. KAMPI GERİDE BIRAKTI

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Gençlik Komisyonu tarafından düzenlenen 25.”Kardeşim Dedim” kampı sona erdi. Türkiye’nin pek çok farklı ilinden gelen 154 kız, 230 erkek imam hatipli öğrenci yarıyıl tatillerini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirdi. Gençler, düzenlenen seminer ve etkinliklerle kendilerini geliştirdi, aralarındaki kardeşlik bağını güçlendirdi.

Erkek ve kız öğrenciler için ayrı ayrı düzenlenen kamplar, Kocaeli Diriliş Kamp alanında 27-30 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Kampın ilk gününde erkek öğrenciler, Selim Cerrah’ın “İmam Hatip ve Gençlik” adlı seminerine katıldıktan sonra “Asımın Nesli ve İmam Hatip Ruhu” konuşmasıyla Doç. Dr. Oğuzhan Aydın’ı dinledi. Kız öğrenciler ise Selim Cerrah ile  “Gençlik ve İmam Hatiplilik” hakkında hasbihal edip Doç. Dr. Oğuzhan Aydın’ın “4 Örnek Mümine Hanım ve Asım’ın Nesli” konulu seminerine katıldı. Seminerlerin ardından gün boyu karda oynayan gençler üşüdüklerinde eğlencelerine iç mekan oyunlarıyla devam etti.

Hem seminer hem oyun

Kampın ikinci gününde kız öğrenciler, Serap Dönmez’in “Günümüzde Gençlik ve İletişim” konulu konuşmasını dinledi. Erkek öğrenciler ise Fatih Abadi’nin “Kişisel Gelişim” seminerine katılarak “Güncel Konular ve Türkiye” konusunda Ekrem Kızıltaş ile hasbihal etti. Gençler, seminerler gerçekleşirken kar topu, doğa yürüyüşü ve geleneksel kamp oyunlarıyla tatili eğlenceli hale getirdiler.

Kardeşlik gecesiyle son buldu

Kampın son gününde öğrenciler, Rüveyda Korkut’un moderatörlüğünde “Söz Sende” programı ile ümmet dertleri üzerine hasbihal etti. Kamp boyunca seminerler, konuşmacılar ile bilgi birikimlerine katkıda bulunan gençler; matrak, akıl oyunları, çember ve kar etkinlikleriyle eğlencelerini artık gelenek haline gelen “Kardeşlik Gecesi” ile noktaladı.